Tartu uue Südamekodu hoone ehitab Tartu Ehitus AS

Tartu Südamekodu ehitamiseks sõlmisid lepingu Tartu Südamekodu OÜ koostöös EfTEN Real Estate Fund AS-i tütarettevõtte EfTEN Ermi OÜ-ga. Aadressile Ermi 13, Eesti Rahva Muuseumi lähedusse ehitatakse esimeses etapis 120-kohaline eakatekodu. Eakatekodu esimene etapp valmib juulis 2024, esimese etapi kogumaksumus on ligikaudu 5,3 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks.

Südamekodude nõukogu esimehe Martin Kuke sõnul arendavad Südamekodud üle Eesti nii uusi kui olemasolevaid eakatekodusid. „Tartu Südamekodu hakkab asuma kompleksses elupiirkonnas: ERMi taha Raadi vana lennujaama piirkonda kerkib pikemas perspektiivis terviklik kontseptsioon, lisaks elumajadele on tulemas ka äripinnad, haridusasutused ja muud ühiskondlikud hooned. See on väärikas keskkond, kuhu Südamekodud Eesti suurima eakatekodude arendajana loob nüüdisaegse ja mugava Tartu eakatekodu,“ lisas Martin Kukk.

Tartu Südamekodusse tuleb esimeses etapis elukohti 120 eakale. Eakatekodu asub Tartumaal Tartu vallas, Tila külas, Ermi tn 13. Eakatekodu eskiisprojekti koostanud arhitekt Ülo Peil. Kinnistutel asuvad ka vanad plahvatusvallid, mis säilitatakse ning kaasatakse hoone pargimaastikku.

Esimeses etapis ehitatakse valmis hooldekodu kogu majakarp ning esimese ja teise ploki sisetööd. Kolmanda ploki sisetööde tegemine on kavandatud teha teises etapis pärast seda, kui esimene ja teine plokk on käivitunud. Südamekodud AS-i tütarettevõte Tartu Südamekodu OÜ-l on pikaajaline üürileping EfTEN Ermi OÜ’ga.