26. juulil sai nurgakivi Lihula Südamekodu uus maja ja peeti sarikapidu

Lihula Südamekodu ja Tera Ehitus pidasid uue maja sarikapidu ning asetasid ka sümboolse nurgakivi. Uue maja ehitamisega valmib aasta lõpuks uus ja kaasaegset elukeskkonda pakkuv Lihula Südamekodu laiendus, mis seob ühtseks tervikuks senised kolm maja. Uue maja valmimisega hakkab Lihula Südamekodus olema ruumi 92 eakale ning kümnele erihooldust vajavale liitpuudega inimesele.

Nurgakivi asetasid Lääneranna vallavanem Ingvar Saare, Südamekodude nõukogu esimees Martin Kukk ning Lihula Südamekodu juhataja Vanda Birnbaum. Sarikapärja tõi alla Südamekodude juhatuse liige Meelis Mälberg.

„Lääneranna vallas on palju hooneid, mis on kehvas seisus, ka valla poolt üle antud Südamekodudele hooldekodu hooned olid amortiseerunud. Vallale on see oluline samm, kui hoone saab värske ilme – seda kõigi, sh linna elanike, töötajate ja elanike jaoks. Nüüd on ehitus uuesti hoo üles saanud,“ sõnas Lääneranna vallavanem Ingvar Saare, ning lisas loodetavasti kohtutakse uuesti juba aasta lõpus, kui hooldekodu elanikud on saanud paremad elamistingimused.

„Oleme vallale väga tänulikud, et usaldasite meile hooldekodu pidamise 2018. aastal. Samuti oleme väga tänulikud elanikele ja lähedastele kannatlikkuse eest – ehituse algus võttis küll kauem aega kui plaanisime, aga täna saame öelda, et kõik sujub tänu Tera ehitusele kiiresti ja kvaliteetselt. Ehitus on graafikus, tänaseks on majakarp valmis ja käivad katuse- ja fassaaditööd. Juba mõne kuu pärast on elanikel uued ja kaasaegsed elamistingimused,“ lisas Südamekodude nõukogu liige Martin Kukk.

Tera Ehitus
Lääneranna vald