Südamekodud AS nõukoguga liitusid endine parlamendispiiker Eiki Nestor ja Eesti Õdede Liidu asepresident Gerli Liivet.

Südamekodude nõukogu esimees Martin Kuke sõnul on Südamekodude grupp kasvufaasis. „Soovime olla inimeste jaoks olemas üle Eesti, luues mugavaid ja koduseid eakatekodusid. Eiki Nestor ja Gerli Liivet lisavad oma pikaajaliste valdkondlike kogemustega Südamekodude juhtimisele olulist teadmist hooldusteenuste kvaliteedi tõstmisel,“ lisas Martin Kukk.

Gerli Liivet on 20 aastat töötanud õenduse valdkonnas nii praktiku, õppejõu kui nüüd juhina: alates 2016. aastast on Gerli Liivet Eesti Õdede Liidu asepresident. „Mul on suur rõõm liituda Südamekodude meeskonnaga. Soovin oma ekspertteadmistega toetada õendus- ja hooldustöö kvaliteedi arendamist, nii teenuse saajate kui ka töötajate vaatest,“ rääkis Gerli Liivet uuest ametist.

Eiki Nestor on pikaajaline poliitik, Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige, olnud ka sotsiaalminister ja parlamendi spiiker. Eiki Nestor on Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu juhatuse esimees ning Transpordi- ja Teetöötajate ametiühingu volikogu esimees. „Eakate hoolduses on lõpuks ometi jää hakanud liikuma. Õiges suunas pealegi. Eks ma püüan oma võimete kohaselt sellele kaasa aidata,“ sõnas Eiki Nestor.

Südamekodud on 2023. aastal üle Eesti oluliselt laienenud.

Augustis avati Valkla Südamekodu esimesele majale lisaks värskelt renoveeritud uus majatiib, mille kaasaegsetes ja hubastes eluruumides said uue koha 78 eakat. Valklas on alustatud projekteerimistöödega ka viimase tiiva renoveerimiseks, mille valmides 2024. aasta lõpus mahutab eakatekodu kuni 250 inimest.

Septembris liitus Südamekodude grupiga 11. eakatekodu – Paide Südamekodu.

2023. aasta lõpuks valmib juurdeehitus Lihula Südamekodus.

Peatselt asetatakse nurgakivi Tartu Südamekodule Raadil, kus 2024. aasta juulis valmib täiesti uue Südamekodu esimene etapp.