Saaremaa Südamekodu

Saaremaa Südamekodu on eakate inimeste kodu, mis asub mõnusas metsaservas vaid 3 km kaugusel Kuressaarest. Pakume ööpäevaringset üldhooldusteenust ja teeme kõik selleks, et kliendid tunneksid end meie juures hästi ja koduselt.
Koostöös Saaremaa vallaga pakume intervallhoidu, so lühiajalist üldhooldusteenust.

Alates 1275.- eurot
Isiku hooldusega seotud kulu 690.- eurot

Teenused

Meditsiinilised teenused

Saaremaa Südamekodus töötab õde, kes jälgib klientide tervislikku seisundit ja teeb koostööd perearstiga, tagatakse raviskeemide täitmine. Parema hooldustulemuse saavutamiseks saab kasutada funktsionaalvoodeid, lamatistevastaseid madratseid ja mitmeid teisi abivahendeid. Meie abiga saavad kliendid laenutada abivahendeid liikuvuse parandamiseks. Üle nädala saab kasutada massaažiteenust.

Hügieeniteenused

Üldpesu klientidele on vähemalt kord nädalas, vajadusel tihedamini. Soovijatel on võimalus kasutada leilisauna. Klientidel on võimalus kasutada pediküüriteenust, kes pakub ka probleemsete küünte korral maniküüri. Juuksuriteenus on tagatud 2 korda kuus. Igapäevaselt hoolitsetakse selle eest, et hooldekodu ruumid oleksid puhtad. Igas toas on WC ja dušš.

Arendavad teenused

Majas on avarad ühiskasutatavad ruumid, igal korrusel on sööginurk televiisoriga. Majas on kinosaal, kus näidatakse filme kaks korda nädalas. Kliendid on oodatud osalema võimlemistunnis, koos tehakse käsitööd, kuulatakse sooviraadiot. Üheskoos tähistatakse jõule ja jaani. Klientidele meeldib koos laulda ja lauamänge mängida. Meeleolukad on kontserdid, igal esmaspäeval toimub kirikutund. Huvitegevuste korraldamisel arvestatakse klientide soove ja võimalusi. Klientide kasutada on meie väike raamatukogu, kasutada saab internetti ja arvutit. Kliente külastab kaks korda nädalas hingehoidja.

Toitlustus

Kolm korda päevas serveeritakse oma köögis valmistatud maitsvaid koduseid toite. Söögisaal on avar. Väikesed söögitoad asuvad 2. ja 3. korrusel. Igal korrusel on kohvi ja tee keetmise võimalus ning ühine külmkapp klientide kasutuses. 

Nädalamenüü

15.04.-21.04.24

ESMASPÄEV TEISIPÄEV KOLMAPÄEV NELJAPÄEV REEDE LAUPÄEV PÜHAPÄEV
Neljaviljahelbepuder Hirsihelbepuder 8-viljapuder Riisipuder Maisihelbepuderpuder Kaerahelbepuder Rukkihelbepuder
Singivõileib võileib

Kohv/tee

Sprottidega võileib

Kohv/tee

Munavõiga võileib

Kohv/tee

Juustuvõileib

Kohv/tee

Skumbriamäärdega võileib

Kohv/tee

Peekonivõileib tomatiga

Kohv/tee

Lihapasteediga võileib

Kohv/tee

Kanaliha guljašš Frikadellisupp Böfstrooganov Kalasupp Plov kanalihaga Kodujuustu-heeringakaste Püreesupp lihaga
Tatar/kartul

Salat

Mango jogurtikreem Riis/kartul

Salat

Hapukoor

Kohupiim marjadega

Salat Keedetud kartulid Puder kisselliga
Pelmeenisupp Makaronid hakkliha ja köögiviljadega Peedisupp lihaga Kartuli-hakklihavorm Piimasupp riisiga Kana-nuudlisupp Viinerikaste
Jogurtimagustoit kakaoga Peedi-küüslaugusalat Nostalgiakissell vahukoorega Kõrvitsasalat Kiluvõileib

Saiake

Mannavaht piimaga Keedetud makaronid

Köögiviljasalat

Pirn Pehme vahvel Minipirukas Pirn Topsijogurt Banaan Kohuke

Teenused lähedastele

Lähedastele pakutakse nõustamist ja abi, kohtumispaigad on igal korrusel. Erikokkuleppel toimuvad üritused koos lähedastega, näiteks saab korraldada klientide sünnipäevi, kohtumisi jms.

Looduskeskkond

Maja ümbritseb suur õueala, mis läheb sujuvalt üle looduslikuks metsatukaks. Aiahuvilised saavad kasvatada lilli ja aiavilju, koostöös ametikooliga on valminud kõrgpeenrad. Majal on päikeseline terass ja tuulemüüriga kaitstud puhkenurk. Meie maja ümbruses on võimalus korjata lilli aga ka ravimtaimi ja seeni. Rajatud on poollooduslik lilleaas. Õuealal on pingid klientidele ja nende lähedastele.

Majutus

Elatakse ühe- ja kahekohalistes tubades. Igas toas on WC ja dušš, funktsionaalvoodi võimalus. Lubatud on osaliselt oma mööbel ja armsad esemed, teler ja arvuti. Majas on tõstuk ratastoolide jaoks.

Kontaktid

Juhataja

Piret Pihel

+372 512 2066

piret@sudamekodud.ee

+372 5382 2008 - 1. korrus, külastuste registreerimine

+372 5342 3989 - 2. korrus

+372 5871 8212 - 3. korrus

+372 5336 3810 - õde

+372 5326 4866 - köök

Külastused

Pakkide toomine elanikele

Elanikele toodud/saadetud pakke võtame vastu ja anname üle. Palume pakk anda töötaja kätte, kes toimetab selle paki saajale tuppa.

Andmed

Kooli tee 5, Upa, 93857 Saare maakond

Südamekodud AS (reg kood 14168513)
Juriidiline aadress Karjavälja tänav 4, Tallinn 12918
Arvelduskonto: EE207700771002349823

Küsi vaba kohta

  Hinnakiri

  PAKUTAV TEENUS TEENUSE MAKSUMUS
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 1

  Madala hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 1 on madala hooldusvajadusega kliendile, kes tuleb iseseisvalt toime paljude enesehooldustoimingutega, kuid vajab vähest või osalist juhendamist ja kõrvalabi igapäevaste toimingute juures. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, riietumisel, liikumisel, pesemisel, asjaajamisel jms.

  1275€*
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 2

  Keskmise hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 2 on keskmise hooldusvajadusega kliendile, kes igapäevaste toimingute juures vajab osalist või täielikku juhendamist ja kõrvalabi paljude igapäevaste toimingute juures meie kogemustega personali poolt. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, hügieenitoimingutel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, liikumisel jms.

  +90 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 3

  Kõrge hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 3 on kõrge hooldusvajadusega kliendile, kelle füüsiline võimekus on väga madal ja/või kannatab mäluhäirete all. Klient vajab täielikku hooldust ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, koristamisel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, asendi vahetamisel, liikumisel, pesemisel, stoomide hooldusel, kateetri vahetusel jms.

  +180 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 4

  Väga kõrge hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 4 on väga kõrge hooldusvajadusega kliendile, kellel on diagnoositud dementsussündroom, mõni raske infektsioon või kui inimene kannatab raske sõltuvushäire all nagu alkoholism või narkomaania. Klient vajab täielikku hooldust, järelevalvet ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, koristamisel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, asendi vahetamisel, liikumisel, pesemisel jms.

  +240 €
  PRIVAATNE TUBA +500 €
  LÜHIAJALINE ÜLDHOOLDUSTEENUS (kuni 3 kuud)

  Teenus sisaldab tegevusi vastavalt üldhooldusteenuse tasemele.

  43-70€ / ööpäev
  Inkontinentsi tooted (mähkmed, püksmähkmed, sidemed) Vastavalt tegelikult kulule
  Ravimid Vastavalt tegelikule kulule
  *Täpne hoolduskoha maksumus selgub personaalse konsultatsiooni ja hooldusvajaduse hindamise käigus.
  Igal Südamekodul on eripärad, mis seavad teenuse osutamiseks omad võimalused ja piirangud. Täpsem informatsioon vastavast Südamekodust.
  Üldhooldusteenuse tase määratakse hooldusteenusele tulemise hetkel. Protsessis osalevad klient, kaasfinantseerija ja teenuse osutaja. Hooldusteenuse vajaduse muutumisel võib muutuda ka hind vastavalt tasemele ja hinnakirjale.
  Alates 1. juulist 2023 osaleb riik hooldekodu kohatasu maksmisel, tasudes hooldekodu hoolduspersonali kulud. Saaremaa Südamekodu hoolduspersonali kulu inimese kohta 690€.

  Teenus sisaldab

  • Majutus
  • Toitlustus 4 korda päevas
  • 24/7 hooldusteenus
  • Abi pesemisel/hügieenitoimingutel
  • Ohutuse tagamise eesmärgil järelevalve
  • Abi ravimite manustamisel
  • Õe teenus vastavalt vajadusele
  • Pesu pesemine
  • Igapäevane ruumide korrashoid
  • Vajadusel elektriliselt reguleeritav voodi
  • Võimalus osaleda vabaaja tegevustes
  • Hingehoidja
  • Vajadusel abivahendeid lamatiste ennetamiseks/ravimiseks

  Video

  Asukoht