Piigaste Südamekodu

Piigaste Südamekodu paikneb ajaloolises rüütlimõisas Lõuna-Eestis Põlva maakonnas Kanepi vallas keset maalilist kuppelmaastikku. Renoveeritud mõisahoone koos imeilusa pargiga asub vaikses looduskaunis paigas, on väga head ühendusteed Tartu, Võru ja Põlva suunas.
Ühistranspordiga liikujate jaoks on lähim bussipeatus Südamekodu krundi piiril. Lähinaabruses on selge veega Janukjärv ning Piigaste oja. Mõne kilomeetri kaugusele jääb ajalooline Postitee oma muuseumite ja matkaradadega. Võimalus valida hooldust ühekohalises toas. Lähedastega on mugav kohtuda mõisas sees või nautida koos mõisapargi jalutusradasid ja lehtlat.

Alates 1030.- eurot

Teenused

Meditsiinilised teenused

Piigaste Südamekodus töötab meditsiiniõde, kes jälgib elanike tervist, võtab analüüse ning teeb tihedat koostööd kohaliku perearstikeskusega. Vajaduse korral saab tellida füsioterapeudi teenust. Parema hooldustulemuse saavutamiseks saab võimalusel kasutada funktsionaalvoodeid ja lamatistevastaseid madratseid ning laenutada abivahendeid liikuvuse parandamiseks.

Hügieeniteenused

Iganädalane kliendi üldpesu, mille käigus tehakse käte ja jalgade hooldust. Korra nädalas (vajadusel sagedamini) pestakse isiklikku ja voodipesu ning koristatakse tube, vajadusel sagedamini. Lisateenusena saab tellida massaaži ja füsioteraapia teenuseid ning juuksuri ja pediküüriteenust.

Arendavad teenused

Võimalus kasutada raamatukogu, puhkenurka ja internetti, osa võtta erinevatest huvitegevustest nagu võimlemine, käsitöö jt, etendused ja kontserdid oma majas. Igapäevane õues liikumise võimalus. Igal korrusel on televiisor. Päeva- ja huvitegevuste läbiviimisel arvestatakse elanike soove ja vajadusi ning kõik tegevused on kohandatud vastavalt igaühe võimetele.

Toitlustus

Kolm korda päevas serveeritakse oma köögis valmistatud maitsvaid koduseid toite, soovijatele pakutakse vahepala. Menüü koostamisel arvestatakse diabeetikute ja allergikute vajadusi. Söögitoas einestamine on justkui kohvikus! Igal korrusel on kohvi ja tee keetmise võimalus ning ühine külmkapp klientide päralt.

Teenused lähedastele

Looduskeskkond

Maja ümbritseb hooldatud Vana-Piigaste mõisapark koos roosiaia ning lammaste kopliga. Kinnistut ümbritseb aed, mis tagab turvalisuse. Palju on iseolemise ruumi nii mõisapargis jalutades, mõisapargis lillede ilu nautides.

Majutus

Majutus on 1-, 2- ja 3-kohalistes tubades, mida iseloomustab kodune ja hubane sisustus. Interjöör on mõisale omane-klassikaline ja eristuv. Igal toas on pesemisruum. Majas on lift, kasutada saab invatransporti.

Kontaktid

Juhataja

Ester Paap

+372 5349 6983

piigaste@sudamekodud.ee

+372 797 6133 hooldajad

Külastused

Pakkide toomine elanikele

Elanikele toodud/saadetud pakke võtame vastu ja anname üle. Palume pakk anda töötaja kätte, kes toimetab selle paki saajale tuppa.

Andmed

Piigaste Südamekodu OÜ (reg kood 14911403)
Piigaste küla, Kanepi vald, Põlva maakond 63507

Arvelduskonto: EE157700771004611371

Küsi vaba kohta

  Hinnakiri

  PAKUTAV TEENUS TEENUSE MAKSUMUS
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 1

  Madala hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 1 on madala hooldusvajadusega kliendile, kes tuleb iseseisvalt toime paljude enesehooldustoimingutega, kuid vajab vähest või osalist juhendamist ja kõrvalabi igapäevaste toimingute juures. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, liikumisel, pesemisel, asjaajamisel jms. Klient vajab peamiselt päevast kõrvalabi.

  1030€*
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 2

  Keskmise hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 2 on keskmise hooldusvajadusega kliendile, kes igapäevaste toimingute juures vajab osalist või täielikku juhendamist ja kõrvalabi paljude igapäevaste toimingute juures meie kogemustega personali poolt. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, hügieenitoimingutel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, liikumisel jms. Klient vajab ööpäevaringset kõrvalabi.

  +60 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 3

  Kõrge hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 3 on kõrge hooldusvajadusega kliendile, kelle füüsiline võimekus on väga madal ja/või kannatab mäluhäirete all. Klient vajab täielikku hooldust ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, koristamisel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, asendi vahetamisel, liikumisel, pesemisel, stoomide hooldusel, kateetri vahetusel jms. Klient vajab ööpäevaringset kõrvalabi ja ohutuse tagamise eesmärgil ka järelevalvet.

  +120 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 4

  Väga kõrge hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 4 on väga kõrge hooldusvajadusega kliendile, kellel on tuvastatud dementsussündroom. Klient vajab täielikku hooldust, järelevalvet ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, koristamisel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, asendi vahetamisel, liikumisel, pesemisel jms. Klient vajab ööpäevaringset hooldaja kõrvalabi ja ohutuse tagamise eesmärgil ka järelevalvet.

  +150 €
  PRIVAATNE TUBA +250 €
  Inkontinentsi tooted (mähkmed, püksmähkmed, sidemed) Vastavalt tegelikult kulule
  Ravimid Vastavalt tegelikule kulule

  *Täpne hoolduskoha maksumus selgub personaalse konsultatsiooni ja hooldusvajaduse hindamise käigus.

  Üldhooldusteenuse tase määratakse hooldusteenusele tulemise hetkel. Protsessis osalevad teenuse osutaja, kaasfinantseerija ning klient. Hooldusteenuse vajaduse muutumisel võib muutuda ka hind vastavalt tasemele ja hinnakirjale.

  Teenus sisaldab

  • Majutus
  • Toitlustus 4 korda päevas
  • 24/7 hooldusteenus
  • Abi pesemisel/hügieenitoimingutel
  • Ohutuse tagamise eesmärgil järelevalve
  • Abi ravimite manustamisel
  • Õe teenus vastavalt vajadusele
  • Pesu pesemine
  • Igapäevane ruumide korrashoid
  • Vajadusel elektriliselt reguleeritav voodi
  • Võimalus osaleda vabaaja tegevustes
  • Vajadusel abivahendeid lamatiste ennetamiseks/ravimiseks

  Asukoht