Piigaste Südamekodu

Piigaste Südamekodu paikneb ajaloolises rüütlimõisas Lõuna-Eestis Põlva maakonnas Kanepi vallas keset maalilist kuppelmaastikku. Renoveeritud mõisahoone koos imeilusa pargiga asub vaikses looduskaunis paigas, on väga head ühendusteed Tartu, Võru ja Põlva suunas.
Ühistranspordiga liikujate jaoks on lähim bussipeatus Südamekodu krundi piiril. Lähinaabruses on selge veega Janukjärv ning Piigaste oja. Mõne kilomeetri kaugusele jääb ajalooline Postitee oma muuseumite ja matkaradadega. Võimalus valida hooldust ühekohalises toas. Lähedastega on mugav kohtuda mõisas sees või nautida koos mõisapargi jalutusradasid ja lehtlat.

Alates 1300.- eurot
Isiku hooldusega seotud kulu 550.- eurot

Teenused

Meditsiinilised teenused

Piigaste Südamekodus töötab õde, kes jälgib elanike tervist, võtab analüüse ning teeb tihedat koostööd kohaliku perearstikeskusega. Vajaduse korral saab tellida füsioterapeudi teenust. Parema hooldustulemuse saavutamiseks saab võimalusel kasutada funktsionaalvoodeid ja lamatistevastaseid madratseid ning laenutada abivahendeid liikuvuse parandamiseks.

Hügieeniteenused

Iganädalane kliendi üldpesu, mille käigus tehakse käte ja jalgade hooldust. Korra nädalas (vajadusel sagedamini) pestakse isiklikku ja voodipesu ning koristatakse tube, vajadusel sagedamini. Lisateenusena saab tellida massaaži ja füsioteraapia teenuseid ning juuksuri ja pediküüriteenust.

Arendavad teenused

Võimalus kasutada raamatukogu, puhkenurka ja internetti, osa võtta erinevatest huvitegevustest nagu võimlemine, käsitöö jt, etendused ja kontserdid oma majas. Igapäevane õues liikumise võimalus. Igal korrusel on televiisor. Päeva- ja huvitegevuste läbiviimisel arvestatakse elanike soove ja vajadusi ning kõik tegevused on kohandatud vastavalt igaühe võimetele.

Toitlustus

Kolm korda päevas serveeritakse oma köögis valmistatud maitsvaid koduseid toite, soovijatele pakutakse vahepala. Menüü koostamisel arvestatakse diabeetikute ja allergikute vajadusi. Söögitoas einestamine on justkui kohvikus! Igal korrusel on kohvi ja tee keetmise võimalus ning ühine külmkapp klientide päralt.

Nädalamenüü

15.04.-21.04.24

ESMASPÄEV TEISIPÄEV KOLMAPÄEV NELJAPÄEV REEDE LAUPÄEV PÜHAPÄEV
Neljaviljahelbepuder Hirsipuder Kodujuust Riisipuder Maisihelbepuder Kaerahelbepuder Pannkoogid moosiga
Singivõileib võileib

Kohv

Munavõiga võileib

Kohv

Heeringas, tomat

Leib/sepik

Kohv

Juustusepik lehtsalatiga

Kohv

Skumbriamäärdega võileib

Kohv

Peekonivõileib tomatiga

Kohv

Kohv
Frikadellisupp Guljašš Lõhesupp Hakk-kotlet Tähestikusupp Ahjuvorstid Kuržeme strooganov
Kohupiimakreem kisselliga Keedetud tatar

Peedisalat

Puuviljasalat vahukoorega Soe koorekaste

Keedetud kartulid

Kapsa-ürdisalat

Plaadikook Soe kaste

Ahjuköögiviljad

Keedetud kartulid

Hiinakapsa-paprikasalat

Kodune kanakaste Makaronid hakklihaga Kartulivorm singiga Aedviljapüreesupp Kodujuustukaste Tatrapada hakklihaga Piima-riisisupp
Kartulipuder

Ahjuporgand

Hapukoore-tomatikaste Hiinakapsasalat majoneesiga Krutoonid

Kohuke

Keedetud kartul

Tomati-kurgisalat aiaürtidega

Külm kaste Võileib singiga
Võisepik juustuga Küpsis Vahvel Võileib vorstiga Puuvili Magus saiake Pirukas

Toitude kõrvale pakutakse leivavalikut: leib, sepik, sai ja jooke valikus: mahlajook, tomatimahl, keefir, piim

Teenused lähedastele

Looduskeskkond

Maja ümbritseb hooldatud Vana-Piigaste mõisapark koos roosiaia ning lammaste kopliga. Kinnistut ümbritseb aed, mis tagab turvalisuse. Palju on iseolemise ruumi nii mõisapargis jalutades, mõisapargis lillede ilu nautides.

Majutus

Majutus on 1-, 2- ja 3-kohalistes tubades, mida iseloomustab kodune ja hubane sisustus. Interjöör on mõisale omane-klassikaline ja eristuv. Igal toas on pesemisruum. Majas on lift, kasutada saab invatransporti.

Kontaktid

Juhataja

Ester Paap

+372 5349 6983

piigaste@sudamekodud.ee

jaana.jurioja@sudamekodud.ee hooldusjuht Jaana Jürioja

+372 5300 0977 hooldusjuht Jaana Jürioja

+372 797 6133 hooldajad

Külastused

Pakkide toomine elanikele

Elanikele toodud/saadetud pakke võtame vastu ja anname üle. Palume pakk anda töötaja kätte, kes toimetab selle paki saajale tuppa.

Andmed

Piigaste Südamekodu OÜ (reg kood 14911403)
Piigaste küla, Kanepi vald, Põlva maakond 63507

Arvelduskonto: EE157700771004611371

Küsi vaba kohta

  Hinnakiri

  PAKUTAV TEENUS TEENUSE MAKSUMUS
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 1

  Madala hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 1 on madala hooldusvajadusega kliendile, kes tuleb iseseisvalt toime paljude enesehooldustoimingutega, kuid vajab vähest või osalist juhendamist ja kõrvalabi igapäevaste toimingute juures. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, riietumisel, liikumisel, pesemisel, asjaajamisel jms.

  1300€*
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 2

  Keskmise hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 2 on keskmise hooldusvajadusega kliendile, kes igapäevaste toimingute juures vajab osalist või täielikku juhendamist ja kõrvalabi paljude igapäevaste toimingute juures meie kogemustega personali poolt. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, hügieenitoimingutel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, liikumisel jms.

  +90 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 3

  Kõrge hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 3 on kõrge hooldusvajadusega kliendile, kelle füüsiline võimekus on väga madal ja/või kannatab mäluhäirete all. Klient vajab täielikku hooldust ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, koristamisel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, asendi vahetamisel, liikumisel, pesemisel, stoomide hooldusel, kateetri vahetusel jms.

  +180 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 4

  Väga kõrge hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 4 on väga kõrge hooldusvajadusega kliendile, kellel on diagnoositud dementsussündroom, mõni raske infektsioon või kui inimene kannatab raske sõltuvushäire all nagu alkoholism või narkomaania. Klient vajab täielikku hooldust, järelevalvet ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, koristamisel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, asendi vahetamisel, liikumisel, pesemisel jms.

  +240 €
  PRIVAATNE TUBA +350 €
  Inkontinentsi tooted (mähkmed, püksmähkmed, sidemed) Vastavalt tegelikult kulule
  Ravimid Vastavalt tegelikule kulule
  *Täpne hoolduskoha maksumus selgub personaalse konsultatsiooni ja hooldusvajaduse hindamise käigus.
  Igal Südamekodul on eripärad, mis seavad teenuse osutamiseks omad võimalused ja piirangud. Täpsem informatsioon vastavast Südamekodust.
  Üldhooldusteenuse tase määratakse hooldusteenusele tulemise hetkel. Protsessis osalevad klient, kaasfinantseerija ja teenuse osutaja. Hooldusteenuse vajaduse muutumisel võib muutuda ka hind vastavalt tasemele ja hinnakirjale.
  Alates 1. juulist 2023 osaleb riik hooldekodu kohatasu maksmisel, tasudes hooldekodu hoolduspersonali kulud. Piigaste Südamekodu hoolduspersonali kulu inimese kohta 550€.

  Teenus sisaldab

  • Majutus
  • Toitlustus 4 korda päevas
  • 24/7 hooldusteenus
  • Abi pesemisel/hügieenitoimingutel
  • Ohutuse tagamise eesmärgil järelevalve
  • Abi ravimite manustamisel
  • Õe teenus vastavalt vajadusele
  • Pesu pesemine
  • Igapäevane ruumide korrashoid
  • Vajadusel elektriliselt reguleeritav voodi
  • Võimalus osaleda vabaaja tegevustes
  • Vajadusel abivahendeid lamatiste ennetamiseks/ravimiseks

  Video

  Asukoht