Piigaste Südamekodu

Piigaste Südamekodu paikneb ajaloolises rüütlimõisas Lõuna-Eestis Põlva maakonnas Kanepi vallas keset maalilist kuppelmaastikku. Renoveeritud mõisahoone koos imeilusa pargiga asub vaikses looduskaunis paigas, on väga head ühendusteed Tartu, Võru ja Põlva suunas.
Ühistranspordiga liikujate jaoks on lähim bussipeatus Südamekodu krundi piiril. Lähinaabruses on selge veega Janukjärv ning Piigaste oja. Mõne kilomeetri kaugusele jääb ajalooline Postitee oma muuseumite ja matkaradadega. Võimalus valida hooldust ühekohalises toas. Lähedastega on mugav kohtuda mõisas sees või nautida koos mõisapargi jalutusradasid ja lehtlat.

Alates 930.- eurot

Teenused

Meditsiinilised teenused

Piigaste Südamekodus töötab meditsiiniõde, kes jälgib elanike tervist, võtab analüüse ning teeb tihedat koostööd kohaliku perearstikeskusega. Vajaduse korral saab tellida füsioterapeudi teenust. Parema hooldustulemuse saavutamiseks saab võimalusel kasutada funktsionaalvoodeid ja lamatistevastaseid madratseid ning laenutada abivahendeid liikuvuse parandamiseks.

Hügieeniteenused

Iganädalane kliendi üldpesu, mille käigus tehakse käte ja jalgade hooldust. Korra nädalas (vajadusel sagedamini) pestakse isiklikku ja voodipesu ning koristatakse tube, vajadusel sagedamini. Lisateenusena saab tellida massaaži ja füsioteraapia teenuseid ning juuksuri ja pediküüriteenust.

Arendavad teenused

Võimalus kasutada raamatukogu, puhkenurka ja internetti, osa võtta erinevatest huvitegevustest nagu võimlemine, käsitöö jt, etendused ja kontserdid oma majas. Igapäevane õues liikumise võimalus. Igal korrusel on televiisor. Päeva- ja huvitegevuste läbiviimisel arvestatakse elanike soove ja vajadusi ning kõik tegevused on kohandatud vastavalt igaühe võimetele.

Toitlustus

Kolm korda päevas serveeritakse oma köögis valmistatud maitsvaid koduseid toite, soovijatele pakutakse vahepala. Menüü koostamisel arvestatakse diabeetikute ja allergikute vajadusi. Söögitoas einestamine on justkui kohvikus! Igal korrusel on kohvi ja tee keetmise võimalus ning ühine külmkapp klientide päralt.

Teenused lähedastele

Looduskeskkond

Maja ümbritseb hooldatud Vana-Piigaste mõisapark koos roosiaia ning lammaste kopliga. Kinnistut ümbritseb aed, mis tagab turvalisuse. Palju on iseolemise ruumi nii mõisapargis jalutades, mõisapargis lillede ilu nautides.

Majutus

Majutus on 1-, 2- ja 3-kohalistes tubades, mida iseloomustab kodune ja hubane sisustus. Interjöör on mõisale omane-klassikaline ja eristuv. Igal toas on pesemisruum. Majas on lift, kasutada saab invatransporti.

Kontaktid

Juhataja

Ester Paap

+372 5349 6983

piigaste@sudamekodud.ee

+372 797 6133 hooldajad

Külastused

 • Piigaste Südamekodu on külastusteks suletud kuni 25. septembrini seoses Covid-19 viirusega.
 • Külastuste registreerimine telefonil +372 5648 7065
 • Külastuste ja Skype kõnede registreerimine meiliaadressil piigaste@sudamekodud.ee

Pakkide toomine elanikele

Elanikele toodud/saadetud pakke võtame vastu ja anname üle. Palume pakk anda töötaja kätte, kes toimetab selle paki saajale tuppa.

Andmed

Piigaste Südamekodu OÜ (reg kood 14911403)
Piigaste küla, Kanepi vald, Põlva maakond 63507

Arvelduskonto: EE157700771004611371

Küsi vaba kohta

  Hinnakiri

  PAKUTAV TEENUS TEENUSE MAKSUMUS
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE I

  Teenus sisaldab: majutust, toitlustamist, ööpäevaringset hooldust ja meditsiinilist järelevalvet,  pesu pesemist ja võimalust osaleda vabaaja tegevustes.

  Klient vajab peamiselt päevast hooldaja kõrvalabi.

  Klient tuleb iseseisvalt toime paljude enesehooldustoimingutega, kuid  vajab vähest või osalist juhendamist ja kõrvalabi igapäevaste toimingute juures (koristamine, asjaajamine, väljas liikumine).

  930 €*
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE II

  Teenus sisaldab: majutust, toitlustamist, ööpäevaringset hooldust ja meditsiinilist järelevalvet, pesu pesemist ja võimalust osaleda vabaaja tegevustes.

  Klient vajab ööpäevaringset hooldaja kõrvalabi.

  Kliendil on piiratud iseseisev toimetulek tingituna füüsilise võimekuse langusest ja/või mäluhäiretest. Klient vajab osalist või täielikku juhendamist ja kõrvalabi paljude igapäevaste toimingute juures (söömine, koristamine, asjaajamine, riietumine, mähkmete vahetamine, liikumine hooldaja või abivahendi abil).

  +50 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE III

  Teenus sisaldab: majutust, toitlustamist, ööpäevaringset hooldust ja meditsiinilist järelevalvet, pesu pesemist ja võimalust osaleda vabaaja tegevustes.

  Klient vajab ööpäevaringset hooldaja kõrvalabi, ohutuse tagamise eesmärgil ka järelevalvet.

  Kliendi füüsiline võimekus on väga madal ja/või kannatab mäluhäirete all. Klient vajab täielikku hooldust ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel (söömine, koristamine, asjaajamine, riietumine, mähkmete vahetamine, asendi vahetamine, liikumine kõrvalise abiga, pesemine, abivahendeid lamatiste ennetamiseks/ravimiseks jms).

  +80 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS DEMENTSUSSÜNDROOMIGA KLIENDILE

  Teenus sisaldab: majutust, toitlustamist, ööpäevaringset hooldust ja meditsiinilist järelevalvet, pesu pesemist, võimalust osaleda vabaaja tegevustes ja ohutuse tagamise eesmärgil järelevalvet.

  Klient vajab ööpäevaringset hooldaja kõrvalabi, ohutuse tagamise eesmärgil ka järelevalvet.

  Kliendil on diagnoositud dementsussündroom. Klient vajab täielikku järelevalvet ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel (söömine, koristamine, asjaajamine, riietumine, mähkmete vahetamine jms).

  +60 €
  PRIVAATNE TUBA +190 €
  LISATEENUSED
  Inkontinentsi tooted (mähkmed, püksmähkmed, sidemed) Vastavalt tegelikule kulule
  Ravimid Vastavalt tegelikule kulule
  Pere- või eriarsti külastamine/transporditeenus Vastavalt transporditeenust osutava firma hinnakirjale
  Füsioteraapia 30 min/massaaž 30 min 18 €
  Juuksuriteenus 8 €
  *Täpne hoolduskoha maksumus selgub personaalse konsultatsiooni ja hooldusvajaduse hindamise käigus.

  Üldhooldusteenuse tase määratakse hooldusteenusele tulemise hetkel. Protsessis osalevad klient,
  kaasfinantseerija ja teenuse osutaja. Hooldusteenuse vajaduse muutumisel võib muutuda ka hind
  vastavalt tasemele ja hinnakirjale.

  Asukoht