Värska Südamekodu

Värska Südamekodu on privaatse keskkonnaga ja professionaalse hooldusteenindusega eakate kodu, mis asub Kagu-Eestis Tartust 100 kilomeetri kaugusel unikaalses Setomaa vallas Saatse külas, mida ilmestab ilus looduskeskkond ja rikkalik kultuur. Värska Südamekodus on nii aktiivseid eakaid, kellele on oluline privaatne asukoht, kui ka voodihaigeid ja liikumispuudega eakaid, kelle jaoks on tähtis heal tasemel hooldusteenus.

Alates 1150.- eurot
Isiku hooldusega seotud kulu 585.- eurot

Teenused

Meditsiinilised teenused

Värska Südamekodus töötab õde, kes jälgib elanike tervist, võtab analüüse ning teeb tihedat koostööd Värska perearstikeskusega. Vajaduse korral saab tellida füsioterapeudi teenust. Parema hooldustulemuse saavutamiseks saab võimalusel kasutada funktsionaalvoodeid ja lamatistevastaseid madratseid ning laenutada abivahendeid liikuvuse parandamiseks.

Hügieeniteenused

Enamus tubades on duširuum ja WC. Lisaks on majas saun, kus saavad kosutust leilisõbrad. Iganädalane kliendi üldpesu, mille käigus tehakse käte ja jalgade hooldust Korra nädalas (vajadusel sagedamini) pestakse isiklikku- ja voodipesu ning koristatakse tube. Tagatud on juuksuri, maniküüri ja pediküüri teenus.

Arendavad teenused

Külaraamatukogu ja avalik internetipunkt asuvad samas majas. Majas on WiFi. Raamatukogust saavad soovijad ajalehti ja lugemisvara ka tuppa tellida. Igal korrusel on televiisor. Jumalasõna jagatakse korra kuus. Võimalus kasutada puhkeruumi ja kööginurka. Päeva- ja huvitegevuste läbiviimisel arvestatakse elanike soove ja vajadusi ning kõik tegevused on kohandatud vastavalt igaühe võimetele.

Toitlustus

Kolm korda päevas serveeritakse oma köögis valmistatud maitsvaid koduseid toite, soovijatele pakutakse vahepala. Võimaluse korral eelistatakse toidu valmistamisel kohalikku kvaliteetset toorainet, tagades kvaliteetne teenus. Menüü koostamisel arvestatakse diabeetikute ja allergikute vajadusi. Igal korrusel on kohvi ja tee keetmise võimalus ning ühine külmkapp klientide käsutuses.

Nädalamenüü

10.06.-16.06.24

ESMASPÄEV TEISIPÄEV KOLMAPÄEV NELJAPÄEV REEDE LAUPÄEV PÜHAPÄEV
Nisuhelbepuder Odrahelbepuder Riisihelbepuder Mannapuder 7-viljapuder Viieviljahelbepuder Kümneviljahelbepuder
Sulajuustuga võileib

Kohv/tee

Heeringaga võileib

Kohv/tee

Suitsuvorstiga võileib

Kohv/tee

Juustu-ürdimäärdega võileib

Kohv/tee

Singiga võileib

Kohv/tee

Juustuvorstiga võileib

Kohv/tee

Soolalõhega võileib

Kohv/tee

Köögiviljasupp lihaga Tomatine hakklihakaste Püreesupp lihaga Kapsa-hakklihahautis Rassolnik supp Kodujuustu-heeringakaste Seapraad
Kakaokohupiim maasikatoormoosiga Keedetud pasta

Hiinakapsa-porgandisalat

Marjatarretis vahukoorega Keedetud kartulid Hapukoor

Jäätis

Keedetud kartulid Soe kaste

Keedetud kartul

Praekapsas

Sealihakaste Kana-riisisupp Singikaste Kanaliha karrikastmes Kalapala Ahjukartulid viineritega Makaroni-singisalat
Keedetud kartulid

Rootsi salat

Magus saiake Ahjukartulid

Porgandisalat hernestega

Keedetud riis

Kapsa-paprikasalat

Tar-tar kaste

Kartulipuder

Vitamiinisalat

Hiinakapsa-tomatisalat majoneesi-hapukoorekastmega Kringliviil
Vahvel Võileib vorstiga Küpsis Sefiir Präänik Küpsis Arbuus

Toitude kõrvale pakutakse leivavalikut: leib, sepik, sai ja jooke valikus: mahlajook, tomatimahl, keefir, piim

Looduskeskkond

Maja ümbritseb endise kooli park ja aed, kus võib leida väärikas vanuses puid ja ilupõõsaid. Maja ees on suveaed koos pargipinkidega, kivist kõnnitee ja lehtla, mis sobib väheliikuvale ja loodust armastavale kliendile. Suveperioodil rõõmustavad elanikke kohaliku taluniku lambad, vaid mõnekümne meetri kaugusel majast, loodusteraapiat pakub mururobot, kellesse suhtutakse teatava aukartusega.

Majutus

Värska Südamekodus on enamus 1- ja 2- inimese toad ja mõni 3-inimese tuba, milles on oma WC ja duširuum. Toad on varustatud häirenupu süsteemiga, et vajadusel kiiresti kutsuda hooldaja. Lubatud on kaasa võtta oma mööblit ja armsaid asju, mis tekitavad kodutunde. Televiisori jaoks on valmisolek tubades olemas. Päikesepoolsetes tubades on konditsioneer, esimese korruse tubadest pääseb terassile. Majas on lift, mis hõlbustab liikumist kahe korruse vahel.

Kontaktid

Juhataja

Kati Arkman-Prükk

+372 5813 1506

varska@sudamekodud.ee

+372 5594 0056 hooldusjuht

+372 5688 2070 õde

+372 5341 4722 hooldajad

Külastused

 • Külastused eelregistreerimisel
 • Külastuste ja Skype kõnede registreerimine meiliaadressil varska@sudamekodud.ee

Pakkide toomine elanikele

Elanikele toodud/saadetud pakke võtame vastu ja anname üle. Palume pakk anda töötaja kätte, kes toimetab selle paki saajale tuppa.

Andmed

Värska Südamekodu OÜ (reg kood 12644292)
Saatse kool, Saatse küla, Setomaa vald, Võru maakond 64037

Arvelduskonto: EE267700771002362907

Küsi vaba kohta

  Hinnakiri

  PAKUTAV TEENUS TEENUSE MAKSUMUS
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 1

  Madala hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 1 on madala hooldusvajadusega kliendile, kes tuleb iseseisvalt toime paljude enesehooldustoimingutega, kuid vajab vähest või osalist juhendamist ja kõrvalabi igapäevaste toimingute juures. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, riietumisel, liikumisel, pesemisel, asjaajamisel jms.

  1150€*
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 2

  Keskmise hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 2 on keskmise hooldusvajadusega kliendile, kes igapäevaste toimingute juures vajab osalist või täielikku juhendamist ja kõrvalabi paljude igapäevaste toimingute juures meie kogemustega personali poolt. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, hügieenitoimingutel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, liikumisel jms.

  +90 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 3

  Kõrge hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 3 on kõrge hooldusvajadusega kliendile, kelle füüsiline võimekus on väga madal ja/või kannatab mäluhäirete all. Klient vajab täielikku hooldust ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, koristamisel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, asendi vahetamisel, liikumisel, pesemisel, stoomide hooldusel, kateetri vahetusel jms.

  +180 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 4

  Väga kõrge hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 4 on väga kõrge hooldusvajadusega kliendile, kellel on diagnoositud dementsussündroom, mõni raske infektsioon või kui inimene kannatab raske sõltuvushäire all nagu alkoholism või narkomaania. Klient vajab täielikku hooldust, järelevalvet ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, koristamisel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, asendi vahetamisel, liikumisel, pesemisel jms.

  +240 €
  PRIVAATNE TUBA +250 €
  Inkontinentsi tooted (mähkmed, püksmähkmed, sidemed) Vastavalt tegelikult kulule
  Ravimid Vastavalt tegelikule kulule
  *Täpne hoolduskoha maksumus selgub personaalse konsultatsiooni ja hooldusvajaduse hindamise käigus.
  Igal Südamekodul on eripärad, mis seavad teenuse osutamiseks omad võimalused ja piirangud. Täpsem informatsioon vastavast Südamekodust.
  Üldhooldusteenuse tase määratakse hooldusteenusele tulemise hetkel. Protsessis osalevad klient, kaasfinantseerija ja teenuse osutaja. Hooldusteenuse vajaduse muutumisel võib muutuda ka hind vastavalt tasemele ja hinnakirjale.
  Alates 1. juulist 2023 osaleb riik hooldekodu kohatasu maksmisel, tasudes hooldekodu hoolduspersonali kulud. Värska Südamekodu hoolduspersonali kulu inimese kohta 585€.

  Teenus sisaldab

  • Majutus
  • Toitlustus 4 korda päevas
  • 24/7 hooldusteenus
  • Abi pesemisel/hügieenitoimingutel
  • Ohutuse tagamise eesmärgil järelevalve
  • Abi ravimite manustamisel
  • Õe teenus vastavalt vajadusele
  • Pesu pesemine
  • Igapäevane ruumide korrashoid
  • Vajadusel elektriliselt reguleeritav voodi
  • Elektriline hädaabinupp toas
  • Võimalus osaleda vabaaja tegevustes
  • Hingehoidja
  • Vajadusel abivahendeid lamatiste ennetamiseks/ravimiseks

  Video

  Asukoht