Lihula Südamekodu

Lihula Südamekodu on inimestest hooliv ning nende ootustele ja vajadustele vastav tervist edendav eakatekodu, mis asub Lihula linnas Tallinnast 110 kilomeetri kaugusel. Lihula Südamekodu eesmärgiks on pakkuda kvaliteetset ja kliendikeskset tervishoiu ja hoolekandeteenust eakatele ja puudega inimestele. Arvestatakse kliendi vajadustega ja tehakse koostööd kliendile lähedaste inimestega. Eesmärgiks on elukvaliteedi parendamine ja täisväärtuslikuma elu võimaldamine. Lisaks üldhoolekande teenustele osutatakse ka erihoolekande teenuseid puuetega inimestele, päevakeskuse teenust eakatele, toetatud elamise ja toetatud töötamise teenuseid.

Üldhooldusteenus alates 995.- eurot kuus

Teenused

Lihula Südamekodu (kuni 01.10.2018 SA Lõuna-Läänemaa Tervishoiu ja Sotsiaalhoolekande Keskus) tegutseb aastast 2001.
Asutus osutab nii ööpäevaringset üldhoolduse teenust kui ka erihoolekande teenuseid. 

Kontakt: tel 4778 700, 5349 0026, e-post lihula@sudamekodud.ee,
https://sudamekodud.ee/lihula-sudamekodu/

Meditsiinilised teenused

Lihula Südamekodus töötab 2 meditsiiniõde, kes jälgivad elanike tervist, võtavad analüüse ning teevad tihedat koostööd Lihula perearstikeskusega. Parema hooldustulemuse saavutamiseks kasutatakse funktsionaalvoodeid ja lamatistevastaseid madratseid ning abivahendeid liikuvuse parandamiseks.

Hügieeniteenused

Kliente toetatakse hügieenitoimingute sooritamisel. Üldpesu käigus tehakse täielik käte ja jalgade hooldus. Juuksuriteenus on voodikoha maksumuse sees.

Korra nädalas, vajadusel sagedamini, vahetatakse voodipesu. Kõiki ruume koristatakse iga päev.

Arendavad teenused

Võimalus kasutada raamatukogu ja puhkeruumi. Värsked ajalehed ja interneti kasutamise võimalus igapäevane. Jumalasõna ja hingehoid aastaringselt. Huvitegevused ja muusikateraapia, toimuvad kontserdid ja ettelugemised. Soovijaile igapäevane õues liikumise võimalus. Päeva- ja huvitegevuste läbiviimisel arvestatakse elanike soove ja nende võimekust.

Toitlustus

Kolm korda päevas serveeritakse oma köögis valmistatud maitsvaid koduseid toite, soovijatele võimalusel vahepala. Menüü koostamisel arvestatakse diabeetikute ja allergikute vajadusi. On võimalus keeta kohvi ja teed, klientide isiklike toiduainete säilitamiseks on eraldi külmkapp.

Nädalamenüü

22.05.-28.05.23

ESMASPÄEV TEISIPÄEV KOLMAPÄEV NELJAPÄEV REEDE LAUPÄEV PÜHAPÄEV
Hirsihelbepuder Neljaviljapuder Mannapuder Odrahelbepuder Kaerahelbepuder Tatrahelbepuder Pannkoogid
Sprotipasteediga võileib

Kohv/tee

Kanamäärdega võileib

Kohv/tee

Sulajuustu-karulaugumäärdega võileib

Kohv/tee

Juustuvõileib

Kohv/tee

Skumbriamäärdega võileib

Kohv/tee

Keedusingiga võileib

Kohv/tee

Lihapasteediga võileib

Kohv/tee

Kanakaste Hapukapsaborš Kartuli-hakklihavorm Makaronisupp Maksakaste Värskekapsasupp lihaga Kodused kotletid
Keedetud riis

Porgandi-ananassisalat

Kakao-kohupiimavaht keedisega Kapsa-porgandisalat Leivavaht piimaga Keedetud riis

Kaalika-porgandisalat hapukoorega

Mannavaht piimaga Keedetud kartulid

Kurgi-sibulasalat peterselliga

Lillkapsa-juustusupp Riisipuder küpse õunaga Nuudli-piimasupp Kaera-jaani puder Kana-nuudlisupp Kuržeme strooganov Makaroni-piimasupp
Saiake Vorstivõileib Kapsa-ürdisalat Mini keeks Keedetud kartulid

Hiinakapsa-maisi-paprikasalat

Vürtsikiluga võileib

Moosisai

Oote valik Oote valik Oote valik Oote valik Oote valik Oote valik Oote valik

Toitude kõrvale pakutakse leivavalikut: leib, sepik, sai ja jooke valikus: mahlajook, tomatimahl, keefir, piim

Teenused lähedastele

Lähedastele pakutakse võimalusel hingehoiuteenust ja sotsiaalset nõustamist.

Majutus

Majutus on 1-, 2-, 3- ja 4-kohalistes tubades.

Erihoolekanne

Lihula Südamekodu ööpäevaringse erihoolekandeteenuse üksus on koduks 30-le psüühilise erivajadusega ja vaimupuudega inimesele. Asume Lihulas Oja 9. Meil on kolm 2019. aasta alguses valminud maja. Igas majas elab kümme klienti, igal kliendil on oma tuba. Igas majas on lisaks suur kööginurgaga puhkeruum. Samuti on igal majal lai terrass. Meie majad on linnas, aga samas suurest liiklusest pisut eemal.

Lähim toidupood asub meist ligikaudu 400 meetri kaugusel, apteek ja perearst 450 meetrit, perearst samuti 450 meetrit ja raamatukogu 350 meetrit. Kultuurimaja asub 950 meetri kaugusel. Mõned meie kliendid kasutavad väga aktiivselt Lihula Gümnaasiumi kõrval asuvat välijõusaali, mis asub umbes 600 meetri kaugusel.

Majade ümber on suur aed, mida kliendid koos tegevusjuhendajatega on asunud kujundama. Koos on loodud juba paar lillepeenart ja oma koha on leidnud mõned roosipõõsad ning õunapuud. Plaanis on  luua veel kasvuhoone ja tarbeaed. Aias saab igaüks toimetada just nii palju kui soovib ja suudab.

Ööpäevaringselt on tööl kaks tegevusjuhendajat. Tegevusjuhendajate ülesanne on igapäevaselt juhendada meie elanikke igapäevaelu toimingutes: kodu koristamisel, söögi tegemisel, pesu pesemisel, poes käimisel jne. Tööpäevadel on võimalik vestelda psühhiaatriaõega, kes aitab lahendada tekkinud tervisemuresid.

Lisaks igapäevastele töistele tegevustele on võimalik tegeleda erinevate hobidega: mängida palli, teha käsitööd, maalida jms. Üks meie tegevusjuhendajatest on muusikalise haridusega ja temaga koos on selgeks õpitud väga palju kauneid laule. Lauluringi oleme kaasanud ka linnas elavad igapäevaelu toetatud teenuse kliendid. Koos nendega õppisime selgeksettenähtud laulud ja käisime Viljandis erivajadustega inimeste laulupeol. Sellest on plaanis kujundada traditsioon. Klientidega toimuvad väljasõidud huvitavatesse paikadesse ja looduskaunitesse kohtadesse. Kliendid ise organiseerivad töötajate toel endile tantsuõhtuid.

Me töötame igapäevaselt ühise eesmärgi nimel, et kõikidel meie elanikel oleks aktiivne ja positiivsete elamustega päev hoolimata nende vanusest või erivajadusest. Me seisame oma elanike õiguste eest osaleda kogukonna tegevustes ning teeme kõik endast oleneva, et nad tunneksid end oma kodus turvaliselt.

Ööpäevaringse erihoolekande omaosalustasu ühe kuu eest on 295 eurot. See sisaldab majutamiskulusid ja toitlustamist.

Ööpäevaringse erihoolekandeteenus sügava liitpuudega isikule

Lihula Südamekodu ööpäevaringse erihoolekandeteenuse üksus sügava liitpuudega isikule on  koduks 10-le noorele inimesele. Osakond alustas tööd 2016. aastal aadressil Pärna tn 4, Lihula. Meie maja on linna vaikses piirkonnas ja suurest liiklusest pisut eemal.

Asume 3- korruselise maja 1. korrusel. Meil on 4 magamistuba, tegelustuba koos söögi- ja kööginurgaga, dušširuum. Hoovis on õunapuuaed, kus saab palavatel päevadel varjus viibida ja hoovialal kiikuda, erinevaid pallimäne mängida ning jalutada.

Korraga on tööl 2 koolitatud tegevusjuhendajat. Töötajad püüavad leida ja toetada igaühe individuaalseid võimeid ja oskusi ning aidata õppida uusi. Meie juures on ühelt poolt tagatud tervislikust seisundist tingitud toetus ja hoolitsus ning teisalt maksimaalne osalemine oma igapäevaelu korraldamisel. Ühiselt planeeritakse nädala tegevused ning seatakse eesmärgid tegevusplaanis. Toeks on siinjuures ka meie elanike lähedased ja eestkostjad.

Tööpäevadel on toeks psühhiaatriaõde. Perearst asub 200 m kaugusel ja külastab regulaarselt kliente. Vajadusel korraldame ka transpordi eriarstide vastuvõtule ja uuringutele.

Teenuse ööpäevaringse erihoolekande sügava liitpuudega isikutele omaosalustasu ühe kuu eest on 295 eurot. See sisaldab majutamiskulusid ja toitlustamist.

Toetatud elamise teenus

Toetatud elamise teenust osutatakse Lihulas Pärna tn 4 korteris. Korter on 3-toaline. Klientidele on 2 magamistuba, ühine elutuba ja köök. Tegevusjuhendaja on toeks, abistajaks ja suunajaks kliendi iseseisva elu korraldamisel.

Töötamise toetamise teenus

Töötamise toetamise teenusele suunatud kliendile võimaldatakse töötada töölepinguga osalise tööajaga. Tegevusjuhendaja suunab ja toetab klienti töö leidmisel. Ta abistab klienti vajalike dokumentide koostamisel, töö leidmisel, tööandjaga töötingimuste läbirääkimisel ja jääb talle kogu suunamise aja jooksul toeks. Lihula Südamekodu on võimaldanud klientidele teha tööd oma asutuses heakorratöötajana, koka abina, koristajana.

Lihula Südamekodus teenusel viibides on sinu ümber hoolivad inimesed ja saad tegeleda hobidega, mis teevad päeva rõõmsamaks. Oma tegevustes juhindume sotsiaalteenuste kvaliteedijuhistest ja märkame inimeset, nii tema mures kui ka rõõmus. Me leiame koostöös kõigile osapooltele sobiva lahenduse austades iga teenusesaaja põhiõigusi. Lihula Südamekodus on Sinu ümber inimesed, kes aitavad sul toime tulla asjadega, mida üksi on keeruline teha.

Kontaktid

Juhataja

Vanda Birnbaum

+372 5349 0026

vanda@sudamekodud.ee

+372 477 8700 üldtelefon

+372 477 8103 Üldhoolduse 1.osakond ja õde

+372 477 8299 Üldhoolduse 2.osakond

+372 676 4953 Erihoolekande Pärna osakond

+372 5866 8331 Erihoolekande Oja 9/2 maja

+372 5330 1970 Erihoolekande Oja 9/3 maja

+372 676 4954 Päevakeskus

Külastused

Pakkide toomine elanikele

Elanikele toodud/saadetud pakke võtame vastu ja anname üle. Palume pakk anda töötaja kätte, kes toimetab selle paki saajale tuppa.

Andmed

Tallinna mnt 37, Lihula, 90303 Pärnu maakond

Südamekodud AS (reg kood 14168513)
Juriidiline aadress Karjavälja tänav 4, Tallinn 12918
Arvelduskonto: EE207700771002349823

Küsi vaba kohta

  Hinnakiri

  PAKUTAV TEENUS TEENUSE MAKSUMUS
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 1

  Madala hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 1 on madala hooldusvajadusega kliendile, kes tuleb iseseisvalt toime paljude enesehooldustoimingutega, kuid vajab vähest või osalist juhendamist ja kõrvalabi igapäevaste toimingute juures. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, liikumisel, pesemisel, asjaajamisel jms. Klient vajab peamiselt päevast kõrvalabi.

  995€*
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 2

  Keskmise hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 2 on keskmise hooldusvajadusega kliendile, kes igapäevaste toimingute juures vajab osalist või täielikku juhendamist ja kõrvalabi paljude igapäevaste toimingute juures meie kogemustega personali poolt. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, hügieenitoimingutel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, liikumisel jms. Klient vajab ööpäevaringset kõrvalabi.

  +60 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 3

  Kõrge hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 3 on kõrge hooldusvajadusega kliendile, kelle füüsiline võimekus on väga madal ja/või kannatab mäluhäirete all. Klient vajab täielikku hooldust ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, asendi vahetamisel, liikumisel, pesemisel, stoomide hooldusel, kateetri vahetusel jms. Klient vajab ööpäevaringset kõrvalabi ja ohutuse tagamise eesmärgil ka järelevalvet.

  +120 €
  ÜLDHOOLDUSTEENUS TASE 4

  Väga kõrge hooldusvajadusega kliendile

  Üldhooldusteenuse tase 4 on väga kõrge hooldusvajadusega kliendile, kellel on tuvastatud dementsussündroom. Klient vajab täielikku hooldust, järelevalvet ja abi igapäevaste toimingute tegemisel ja enese eest hoolitsemisel. Meie professionaalne ja kogemustega personal on abiks söömisel, asjaajamisel, riietumisel, mähkmete vahetamisel, asendi vahetamisel, liikumisel, pesemisel jms. Klient vajab ööpäevaringset hooldaja kõrvalabi ja ohutuse tagamise eesmärgil ka järelevalvet.

  +200 €
  Inkontinentsi tooted (mähkmed, püksmähkmed, sidemed) Vastavalt tegelikult kulule
  Ravimid Vastavalt tegelikule kulule

  *Täpne hoolduskoha maksumus selgub personaalse konsultatsiooni ja hooldusvajaduse hindamise käigus.

  Üldhooldusteenuse tase määratakse hooldusteenusele tulemise hetkel. Protsessis osalevad teenuse osutaja, kaasfinantseerija ning klient. Hooldusteenuse vajaduse muutumisel võib muutuda ka hind vastavalt tasemele ja hinnakirjale.

  Alates 1. juulist 2023 osaleb riik hooldekodu kohatasu maksmisel, tasudes hooldekodu hoolduspersonali kulud.
  1. 
  juulist on prognoositav hoolduspersonali kulu inimese kohta 630€.

  Teenus sisaldab

  • Majutus
  • Toitlustus 4 korda päevas
  • 24/7 hooldusteenus
  • Abi pesemisel/hügieenitoimingutel
  • Ohutuse tagamise eesmärgil järelevalve
  • Abi ravimite manustamisel
  • Õe teenus vastavalt vajadusele
  • Pesu pesemine
  • Igapäevane ruumide korrashoid
  • Vajadusel elektriliselt reguleeritav voodi
  • Võimalus osaleda vabaaja tegevustes
  • Hingehoidja
  • Vajadusel abivahendeid lamatiste ennetamiseks/ravimiseks

  Asukoht